Avrupa'da 'Buyurun ben Müslümanım' etkinliği

 Avrupa  ülkelerinde Müslümanlara yönelik ön yargıları kırmak amacıyla 'Buyurun  ben  Müslümanım'  etkinliği  düzenlendi.

haber7
0

Etkinlik çerçevesinde  Almanya  , Avusturya , İsviçre ,  Hollanda  , Belçika , Fransa , Danimarka , İsveç , Norveç , İtalya , Avustralya ve Kanada da stantlar açıldı. 

Gönüllü gençler , cadde ve meydanlara kurulan stantlarda , 210 binden fazla kişiye gül ve İslam dinini anlatan broşür dağıttı.

HOLLANDA

Hollanda da , Milli Görüş teşkilatlarına bağlı  Hollanda  İslam Federasyonu ve Kuzey  Hollanda  Milli Görüş Federasyonu tarafından düzenlenen "Buyurun  ben  Müslümanım" etkinliğinde , 35 farklı noktada İslamiyet hakkında bilgi verildi.

Özellikle büyük şehirlerde organize edilen etkinlikte , 26 farklı kentte 150 gönüllü 32 bin gül ve İslam ı anlatan broşürler dağıttı.

Hollanda medyasının da takip ettiği etkinlikle ilgili AA muhabirine açıklama yapan gönüllü Fatih Demir , amaçlarının Hollandalılara broşür ve güllerle İslam ı anlatarak son yıllarda bu ülkede İslamiyet ve Müslümanlara karşı oluşan ön yargıları yıkmak olduğunu söyledi.

Demir , çok sayıda gönüllü gençle birlikte Hollandalılarla sohbet ederek hedeflerine ulaşmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Hollandalı Claudi Koning , etkinliğin çok güzel olduğunu belirterek , "Bu tür eylemlere çok ihtiyacımız var. Buna insan sadece sevinebilir.  ben  şahsen çok seviniyorum bu tür inisiyatiflere. Herkes ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =