Yastık altı birikimi TOKi borcunu kapattı

Konut ve iş yeri satın alan vatandaşların borcu için  indirim  kampanyası yapan  TOKİ  yoğun ilgiyle karşılaştı. Yüzde 22 indirimden 4.399 kişi yararlanırken , borcun yüzde 74’ü  Yastık   altı  birikimiyle ödendi.

haber7
0

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ)  borcunu  hemen ödeyip tapusuna sahip olmak isteyenler için başlatılan yüzde 22  indirim  kampanyasından ilk 16 günde 4 bin 389 konut ve iş yeri alıcısı yararlandı.  TOKİ  tarafından  borcunu  peşin ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlenen  indirim  kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 21 Mart’ta başlayan  indirim  kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 19 Nisan Cuma gününe kadar ilgili bankaya başvuruda bulunması gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılacak  borç  kapatmalarında söz konusu  indirim  oranından yararlanılamayacak. Kampanyadan bütün  borç  bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanıyor. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar  borç  bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22  indirim  kampanyasından faydalandı.      

 

 

KREDİSİZ 182 MİLYON TL 

Kampanyanın ilk 16 gününde borcunun tamamını kapatan ve kısmi ödeme yapan vatandaşlarla beraber toplam 4 bin 389 konut ve iş yeri alıcısı 244 milyon 451 bin liralık  borcunu  kapatarak indirim  kampanyasından yararlandı. Bu yıl yüzde 22 oranında  indirim  yapılan kampanyadan ilk 16 günde 3  bin 883 konut ve iş yeri alıcısı 225 milyon 924 bin liralık  borcunu  kapatarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =