PUBG yasaklandı! Oyuncular adeta yıkıldı

Dünya genelinde son zamanlarda en çok oynanan çevrimiçi oyun olan Player Unknown Battlegrounds (PUBG) , Nepal'de sürpriz bir şekilde yasaklandı. Yasaklanma sebebi ise 'Çocukların ve gençlerin davran

haber7
0

Yerel basında çıkan haberlere göre ,  Nepal  , son derece popüler olan çevrimiçi oyun PlayerUnknown ın Battlegrounds unu (PUBG) yasakladı.

 

 

Katmandu Post gazetesinin yayınına göre ,  Nepal  Telekomünikasyon Kurumu , tüm internet ve mobil servis sağlayıcılarından Perşembe gecesi  PUBG  yi derhal yasaklamalarını istedi.

Gazeteye göre ,  yasak  , Katmandu Büyükşehir Suç Bölümü nden bir polis ekibinin geçtiğimiz Çarşamba günü Kathmandu bölge mahkemesinde bir Kamuoyu Davası açması sonrasında geldi.

 

 

Suç bölümü , mahkemeye , oyunun "çocukların ve gençlerin davranışlarını ve çalışmalarını olumsuz yönde etkilediğini" söyledi.

Gazeteciler , "Bölge mahkemesi aynı gün  PUBG  yi yasaklamak için izin verdi" dedi.

Nepal in başkenti kıdemli polis memuru Dhiraj Pratap Singh , "Oyunun çocuklar üzerindeki etkisine ilişkin olarak ebeveynlerden , okullardan ve okul birliklerinden bazı şikayetler aldık" dedi.

"Ayrıca Katmandu Bölge Mahkemesinden oyunu yasaklama iznini talep etmeden önce psikiyatrlarla görüşmeler yaptık" dedi.

PUBG NEDİR?

PUBG , Güney Koreli video oyun şirketi Bluehole un bir yan kuruluşu olan  PUBG  Corporation tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler bir çevrimiçi çok oyunculu savaş oyunudur.

Oyun , bir adada paraşütle oynayan ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =