Libya'da çatışma devam ediyor: İlerliyorlar!

 Libya  Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Sözcüsü Muhanned Yunus , UMH'nin bir ateşkesi memnuniyetle karşılayacağını ancak bunun için Hafter güçlerinin şu anki pozisyonlarında kalmamaları ve geldikleri

haber7
0

Yunus ,  Trablus  ta düzenlediği basın toplantısında , "Eski şartlara göre bir siyasi çözümden bahsetmenin zamanı geçti ama aynı zamanda UMH bir ateşkesi memnuniyetle karşılar" dedi.

Başkanlık Konseyi Başkanı Serrac ın siyasi bir çözüm için bütün devletlerle iletişim halinde olduğunu belirten Yunus , "Uluslararası alanda askeri değil siyasi bir çözüm vurgusu var" ifadesini kullandı.

Yunus , UMH nin bir ateşkesi memnuniyetle karşılayacağını ancak bunun için Hafter güçlerinin şu anki pozisyonlarında kalmamaları ve geldikleri yere dönmelerinin şart olduğunu bildirdi.

Trablus a yönelik saldırıyı kışkırtan dış müdahalelere yönelik tavır alacaklarını dile getiren Yunus , güçlerinin savunma pozisyonundan hücum aşamasına geçtiğini söyledi.

"Birleşik Arap Emirlikleri nin Hafter e destek verdiği yönünde bilgiler var ancak kesin değil" diyen Yunus , çatışmalar sebebiyle binlerce kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığını ifade etti.

Yunus , Hafter güçlerinin ihlallerinin belgeleneceğini ve hukuki adımların atılacağını belirtti.

Wall Street Journal gazetesinde dün yayımlanan ve Suudi hükümetinden üst düzey yetkililere dayandırılan haberde , Suudi Arabistan ın  General Hafter  in  Trablus  u ele geçirmek için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =