Atakum AİHL 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında 9. oldu

13.  Uluslararası   MEB   Robot  Yarışmasına katılan  Atakum  Anadolu İmam Hatip Lisesi , 188 takım arasından 9. olarak büyük bir başarı gösterdi.

haber7
0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurtuluşun 100 üncü yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yarışmaya , Türkiye nin yanı sıra Tunus , Gürcistan , Ukrayna , Lübnan , Bangladeş , Bosna Hersek , Gambiya , İran , Zambiya , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti , Pakistan , Yemen , Kazakistan , Cezayir , Romanya , Turks ve Caicos Adaları ndaki 878 kurumdan 5 bin 999 yarışmacıya ait 3 bin 848  Robot  katıldı.

Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu nda gerçekleşen 13.  Uluslararası   MEB   Robot   Yarışmasında  3 gün boyunca  ter döken  Atakum  Anadolu İHL   Robot  Takımı öğrencileri , "Mini Sumo" ve "Tasarla Çalıştır" kategorilerinde 4 takım olarak katılım sağladı. Yarışmacılarının çoğunu üniversite ile Mesleki Teknik Eğitim Elektrik-Elektronik-Bilişim öğrencilerinin oluşturduğu yarışmanın Tasarla Çalıştır kategorisinin katılımcısı 188 takım arasında okulumuz  Atakum  Anadolu İHL-1 takımı eleme sınavında tüm zorlu rakipleri arasında 1. ile aynı puanı paylaştı ve sadece 40 saniye farkla 2. olmayı başardı. 2. gün yapılan tasarlama ve kodlama bölümünü de başarıyla tamamladı. Turnuvanın son günü juriden aldığımız puanlarla genel sıralamada 188 takım arasında 9. olarak büyük bir başarıya imza attı. 

Atakum Anadolu İHL  Robot  Takımı ilk defa katıldığı Mini Sumo Kategorisinde de 4. tura yükselmeyi başardı. Yarışmayı ve öğrencilerin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =