Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr.  Fahrettin Altun  , Al Jazeera için "Yerel seçimlerin sonrasında Türkiye'yi ne bekliyor?" başlıklı bir yazı yazdı.

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı  Fahrettin Altun  , Al Jazeera için yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi:

"Normal koşullarda Türkiye’de yapılan yerel seçimler , uluslararası medyada gündem olmazdı. Ancak bu yıl gerçekleştirilen 31 Mart seçimleri yurtiçinde ve yurtdışında oldukça dikkat çekti. Türkiye’nin en büyük şehri ve ekonominin başkenti olan İstanbul , sonucu henüz itirazlara konu olan kafa kafaya bir yarışa sahne oldu.

"TÜRK DEMOKRASİ ÖLMÜŞTÜR" DİYENLERE CEVAP

Nihai sonuçtan bağımsız olarak , yapılan seçimler , bazı Batılı medya kuruluşları ve uzmanlar tarafından ortaya atılan "Türk demokrasisi ölmüştür" konulu popüler ancak mesnetsiz iddiaların yanlışlığını ortaya koydu. Demokrasimizin ayakta olduğuna hiçbir şüphe yoktur.

AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı , ülke genelinde yüzde 53’lük oy oranına ulaşarak popülerliğini korumuştur. Muhalefet ise Ankara gibi bazı yerlerde ilerleme kaydetmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mücadelesi , hâlâ tartışmalı olmakla birlikte bağımsız bir hukuki organ olan Yüksek Seçim Kurulu tarafından kanunlarımıza uygun biçimde ve şeffaflıkla değerlendirilecektir.

Türkiye , Yerel seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte uzun yıllardır ilk kez 4.5 yıl boyunca ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =