Kayınpederinin üzerindeki telefondan çıktı

Edirne'de FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan damadının yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmasına yardımcı olan şüpheli tutuklandı. Şüphelinin Yunanistan'a kaçan damad

haber7
0

Edirne de FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan damadının yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmasına yardımcı olan kişi , tutuklandı.

 

 

Alınan bilgiye göre , sınır hattında denetimlerini sürdüren jandarma ekipleri , durumundan şüphelendikleri Fikret E yi yakaladı.

Ekipler , şüphelinin üzerinde bulunan Mustafa Vahit K ye ait olduğu belirlenen cep telefonunu incelendi. Telefonda yer alan görüntüde , Fikret E nin , hakkında yakalama kararı bulunan  FETÖ  üyesi damadı Mustafa Vahit K ye yurt dışına kaçması için yardım ettiği ortaya çıktı. 

 

 

Yunanistan a kaçtığı tespit edilen Mustafa Vahit K nin , kayınpederiyle çektiği görüntüde yer alan konuşması şöyle:

"Saat 04.30. Fikret babayla gidiyoruz. Üzerimde can yeleği var , normal ceket görünümlü can yeleği. Bugün Türkiye den kaçış günümüz. Bugün tarihe bir not düşme adına görüntü çekmeye karar verdim. Sonuç olarak konuşurken heyecanım belli oluyor. Dereye atlayacağız , jandarma yakalamadan geçmeye çalışacağız. Ne söylemek istersin baba?"

Görüntü kaydında ,  Fikret E nin de "Eğer bir şey olursa bu görüntüleri çözemezler değil mi?" diye karşılık verdiği , damadının da "Çözemezler." dediği yer alıyor.

Jandarmadaki işleminin ardından adliyeye sevk edilen Fikret E. çıkarıldığı mahkemece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =