Babasının kurduğu partiyi icra ettiren Erbakan'dan açıklama

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih  Erbakan  ,  Saadet Partisi  Genel Merkez binasının  icra  yoluyla boşaltılmasına ilişkin yaptığı açıklamada "Bu olay tamamen hukuki ve haklı bir sürecin sonucudur" dedi.

haber7
0

Eski Başbakan Necmettin  Erbakan  ın oğlu Fatih  Erbakan  ın başvurusuyla alınan mahkeme kararı uyarınca  Saadet Partisi  nin genel merkezinde tahliye işlemi boşaltıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Fatih  Erbakan  , "Bu olay tamamen hukuki ve haklı bir sürecin sonucudur. Ortada iddia edildiği gibi bir mağduriyet yoktur." dedi.

 

 

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih  Erbakan  ile Necmettin  Erbakan  ın damadı Mehmet Altınöz , ortağı oldukları Emlak Turizm Ticaret AŞ ye (ETAŞ) ait olan ve  Saadet Partisi  nin (SP) kiracı olarak bulunduğu genel merkez binasını ,  icra  yoluyla boşalttırdı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Fatih  Erbakan  , şu ifadeleri kullandı:

 

 

SAADET E SERT ELEŞTİRİ

"Saadet Partisi bundan tam 6 ay önce mahkeme kararıyla binayı hukuken tahliye etmek zorunda olduğunu öğrenmiştir. Bu olay tamamen hukuki ve haklı bir sürecin sonucudur. Ortada iddia edildiği gibi bir mağduriyet yoktur."

"Değişen dünya koşullarını doğru okuyup Türkiyemizin geleceği için pozitif ve yapıcı bir biçimde Milli Görş ün ruhuna prensiplerine uygun bir siyaset yapmayı terk edip günlük sert üslupla yıkıcı bir siyaset yapmayı tercih eden  Saadet Partisi  nin Milli Görüş prensiplerine uygun olmayan siyaset anlayışı tahliye ediliyor."

(Fatih Erbakan)

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =