Fransa'da Türk derneklerine saldıran PKK'lıların cezası arttırıldı

Fransa'da İstinaf Mahkemesi , 2016'da  Türk   derneklerine   saldıran   PKK  yandaşlarına verilen cezanın artırılmasına hükmetti.

haber7
0

Fransa nın Valence ve Montelimar kentlerindeki Türk kültür  derneklerine  2016 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında molotof kokteyli ile saldırı düzenleyen üç PKK yandaşı ,  Paris  Ceza Mahkemesi nde yargılanmıştı.

İlk duruşmada ,  PKK  yandaşlarının avukatları bunun bir terör suçu değil , bir adi vaka olduğunu savunmuş , ancak mahkeme saldırıları terör suçu kabul ederek , 25 yaşındaki saldırgana ertelemeli 3 yıl , 31 yaşındaki saldırgana 2 yıl , 24 yaşındaki saldırgana da 9 ayı ertelemeli 18 ay hapis  cezası  vermişti.

İSTİNAF MAHKEMESİ DE TERÖR SUÇU DEDİ

Paris Ceza Mahkemesi nin verdiği cezayı yetersiz bulan  Paris  başsavcısı , davayı İstinaf Mahkemesi ne taşımıştı. Bu hafta yapılan duruşmada mahkeme , ilk mahkemenin kabul ettiği terör suçu işleme suçunun gerçekleştiğini onayarak , sanıkların cezalarını artırdı.

İSTİNAF MAHKEMESİ CEZALARI ARTIRDI

İstinaf Mahkemesi , 25 yaşındaki sanığın ertelemeli olan 3 yıl hapis cezasının kesinleşmesine; 31 yaşındaki sanığın cezasının 2 yıldan 4 yıla çıkarılmasına , 24 yaşındaki sanığın ise 18 ay kesin hapis  cezası  ile cezalandırılmasına hükmetti. Mahkeme , her 3  PKK  yandaşının sicillerine de terör suçundan mahk?m ibaresinin yazılmasına karar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =