Bir katliam daha! Şimdi de Kütahya...

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Akçaşehir köyünde çok sayıda av köpeği telef oldu. Köpeklerin sahibi sorumluların bulunmasını isterken , jandarmanın inceleme ve soruşturması sürüyor

haber7
0

Tavşanlı ilçesi Akçaşehir Köyünde ikamet eden 34 yaşındaki Hüsnü Çetin , ilçe merkezine gittiği esnada komşusundan aldığı haber ile yıkıldı. Köye döndüğünde , yaklaşık 5 yıldır bakımını üstlendiği Barak , Macar , Pilot ve Maskeli cins 10 köpeğinin zehirlenerek telef edildiği tespit eden Çetin , jandarma ekiplerine haber verdi. Köyde kimseyle husumeti olmadığını belirten Çetin , aynı zamanda mahallesinden yaklaşık 10 başka köpeğin de zehirlendiğinin tespit edildiğini söyledi. Kepçe operatörlüğü yapan Hüsnü Çetin , "Köpeklerim benim her şeyimdi. Onlarla gözüm gibi bakıyordum. Yaklaşık 5 yıldır bakımını üstelendiğim güzellik yarışmalarına dahi hazırlayıp dereceler aldığım bu köpeklerimi zehirleyen kişilerin bulunmasını istiyorum. Yüreğim çok yanıyor" dedi.

 

 

Çetin , benzer olayları duyduğunda çok  daha  fazla üzüldüğünü belirtti. Konu ile ilgili jandarma ekipleri ve savcılığın soruşturması devam ediyor. 

ANKARA DA NE OLMUŞTU?

Ankara da önceki gece Batıkent bölgesine minibüsle gelen kişilerin bıraktıkları tavuk etinden yiyen 16 sokak köpeği telef olmuş , bazıları da veteriner kliniğinde tedavi altına alınmıştı. 

 

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =