Trafik, gürültü şampiyonu oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 23 il için 2012'de başlatılan ve 2016'da tamamlanan "şehirlerin stratejik  gürültü  haritaları" çalışmalarına 23

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı , Diyarbakır , Bolu , Afyonkarahisar , Amasya ve Aydın başta olmak üzere , 23 ilin daha stratejik gürültü haritalarını tamamladı. Harita sonuçlarına göre , şehirlerde gürültü kirliliği nedenleri arasında "trafik" başı çekti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , çevresel gürültü alanında yürütülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Şehirler için gürültü kirliliğinin yaşam kalitesi açısından giderek önem kazanan bir konu olduğunu belirten Kurum , "Bakanlığımız tarafından kirliliğin azaltılması ve kontrolü amacıyla 2012 yılından itibaren gürültü haritalarının hazırlatılması çalışmalarına hız verilmiş ve çevresel gürültü alanında yürütülen çalışmalar ile halkın huzur ve sükununun , beden ve ruh sağlığının korunması konusunda önemli adımlar atılmıştır." ifadesini kullandı.

Gürültü haritaları hazırlama çalışmalarının 2012 de başlatıldığını hatırlatan Kurum , bu kapsamda 2016 itibarıyla İstanbul , Ankara , İzmir , Bursa , Kocaeli , Antalya , Konya , Malatya , Adana , Adıyaman , Balıkesir , Elazığ , Erzurum , Eskişehir , Gaziantep , Kahramanmaraş , Kayseri , Manisa , Mersin , Sakarya , Samsun , Sivas ve Trabzon da yerleşim alanlarının gürültü haritalarının tamamlandığını vurguladı.

"46 İLİN GÜRÜLTÜ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =