Sadakataşı'ndan Bolu'da yaşayan Suriyelilere destek

 Sadakataşı  Derneği , Bolu’da  yaşayan  Suriyeli mültecilerin belediyeden aldıkları yardımların kesilme kararı sonrası Ramazan ayı boyunca mülteci ailelere gıda , bayramlık ve nakdi yardım ulaştıracak.

haber7
0

Bolu’da yerel seçimler sonrası gündeme gelen Suriyeli mültecilerin belediyeden aldıkları yardımların kesilmesi kararı sonrası  Sadakataşı  Derneği  Suriyeli mülteciler  için Ramazan yardımları gerçekleştirecek.

Dernek Ramazan ayı boyunca Bolu’da  yaşayan  bütün  Suriyelilere  bir aylık ihtiyaçlarını karşılayacak gıda kumanyası ile düzenli iftarlık ve sahurluk yemek ile bayramlık kıyafet dağıtımı gerçekleştirecek. Mülteci ailelerin evlerindeki ihtiyaçların giderilmesi içinse nakdi yardımlar yapılacak.

SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Sadakataşı Derneği başkanı Kemal Özdal yaptığı açıklamada; Güçsüze , düşküne , yolda kalmışa , yetime , öksüze ve Allah misafiri muhacirlere kol kanat germek yardımsever milletimizin genlerinde var. Ensar olarak kapımıza gelen insanları hiçbir zaman geri çevirmedik. Yüzyıllarca aynı coğrafyada yaşadığımız mazlum Suriyeli kardeşlerimizin iç savaştan kurtulup sığındıkları ülkemizde sahip çıkmaya devam edeceğiz. İfadelerini kullandı.

Özdal sözlerini ‘‘Bolu’da  yaşayan  tüm Suriyeli ailelere Ramazan ayı boyunca gıda kumanyası ile iftar ve sahur yemekleri dağıtımları gerçekleştireceğiz. Suriyeli çocuklara bayram hediyeleri ve evlerindeki ihtiyaçlarının giderilmesi için nakdi yardımlar gerçekleştireceğiz.’’ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =