Kırmızı muzun bilinmeyen faydaları! Yorgunluk hissini yok ediyor

Orta Amerika'da yetiştirilen ve birçok faydası olan  Kırmızı  muz , Türkiye'nin Alanya şehrinde de yetiştirilmeye başlandı. Peki  Kırmızı   muzun   faydaları  nelerdir? Sıklıkla tüketilmeye başlanan  Kırmızı   muzun  hangi

haber7
0

Red Dacca ismi ile anılan  Kırmızı  muz Güney Amerika ve Asya da yetiştirilen ve severek tüketilen türler arasında. Türkiye nin Alanya şehrinde de yetiştirilmeye başlanan  Kırmızı  muz sarı olarak tüketilen muzdan daha küçük olup kabuğu koyu  Kırmızı  veya mor renklidir. Çok yaygın şekilde tüketilmeye başlanan  Kırmızı   muzun  , sarı muza oranla şeker oranı daha düşüktür. Bunun yanı sıra daha fazla beta karoten ve C vitamini içeren  Kırmızı   muzun  birçok faydası mevcut. 

KIRMIZI  muzun  FAYDALARI NELERDİR?

Kırmızı muz normal muza oranla çok daha fazla potasyum içermekte. Üstelik C vitamini bakımdan son derece zengin.

İçerdiği B6 vitamini sayesinde;  Yorgunluk  , şuur kaybı , göz bulanıklığı , sinirlilik , uykusuzluk ve cilt dokusunun bozulması gibi rahatsızlıklara iyi gelen doğal çözümdür.

Diğer sarı muz çeşitlerinin değerlendirildiği gibi değerlendirilerek tüketime sunulmaktadır. Hem doğal antidepresan hem de zayıflatıyor.

Şeker oranı düşük olan  Kırmızı  muz diyabet hastaları için ideal bir meyvedir.

Çikolata , bisküvi , puding ve cips gibi atıştırmalıklara tat vermesin için kullanılan  Kırmızı  muz , una dönüştürülerek pasta yapımında da kullanılıyor. 

Bir orta boyu 400 mg potasyum içerir. Yüksek potasyum içeriği ile kalp kası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =