MHP'den Kars ve Iğdır'da seçimlere itiraz

 MHP  ,  Kars  ve Iğdır'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ndeki il belediye başkanlığı seçimlerinin iptali için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvurdu.

haber7
0

MHP  Kars  İl Başkanı Tolga Adıgüzel , AA muhabirine yaptığı açıklamada , genel merkezin talimatları doğrultusunda kentteki belediye başkanlığı seçimlerinin iptali için İl Seçim Kurumuna dilekçe verdiklerini söyledi.

İl Seçim Kurulunun itirazlarını reddettiğini belirten Adıgüzel , bunun üzerine seçimlerin iptal edilip yenilenmesi için YSK ya başvurduklarını dile getirdi.

MHP  Iğdır  İl Başkanı Ersoy İçer de  Iğdır  da belediye başkanlığı seçimlerinin iptali için İl Seçim Kurulu na yaptıkları itirazın reddedildiği hatırlattı.

Ersoy , bunun üzerine seçimlerin iptali için YSK ye başvurduklarını söyledi.

-  Iğdır  ve  Kars  taki seçimler

Iğdır da da Cumhur İttifakı nın  MHP  li adayı İsa Yaşar Tezel , seçimlerin ardından Merkez İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunmuştu.

Merkez İlçe Seçim Kurulu nun itirazı kabul etmesi üzerine 70 sandıkta yapılan sayımda , kentte kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığını kazanan HDP adayı Yaşar Akkuş 22 bin 268 ,  MHP  li aday Tezel ise 20 bin 733 oy almıştı.

Ardından Tezel in ,  MHP  Merkez İlçe Başkanı Özcan Zorman ve  MHP  avukatı Özcan Günsoy ile İl Seçim Kuruluna yaptığı  itiraz  ise reddedilmişti.

Kars ta ise  Kars  Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre 12 bin 192 oy alan HDP adayı Ayhan Bilgen kazanmıştı. Bilgen in en yakın rakibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =