Mayda: Türk Sineması'na en büyük destek Sinema Genel Müdürlüğü'nden

Birçok genç sinemacıya desteğiyle bilinen yapımcı  Baran Mayda   Türk  Sineması'nın gelişmesinde  Sinema   Genel   Müdürlüğü  ve  Genel  Müdür Erkin Yılmaz'ın desteğinin çok önemli oldu

haber7
0

Birçok genç sinemacıya desteğiyle bilinen yapımcı  Baran Mayda  ile Türk  Sineması  ve yapacağı yeni projeler üzerine konuştuk.  Mayda  , "Bu süreçte en büyük desteğin  Sinema   Genel  Müdürlüğü ve  Genel  Müdür  Erkin Yılmaz  oldu." dedi.

 

 

Yıllarca  Sinema  sektöründe prodüktörlük yapmış biri olarak Türk Sineması’nın geldiği yeri nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Öncelikle şu bilgiyi vererek başlayalım. Türkiye kendi sinemasını en çok izleyen bir kaç ülkeden biri. Önce Berlin in Berlin sonra eşkıya ile başlayıp sürekli artmış bir ivmeden  bahsediyoruz. Yani nicelik olarak da nitelik olarak da güzel bir noktadayız. 

 

 

Şu anda Türkiye’nin birçok ilinde film festivalleri yaptığınızı biliyor , genç kuşak sinemacılara destekleriniz biliniyor. Sizin bu süreçte en büyük destekçiniz kimdi? Burada gördüğünüz ilginç bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?

2017 sonu ve 2018 ile birlikte toplamda üç kısa film festivali hayata geçirdik. 1. Ve 2. Bingöl kısa film festivalleri ve 1. Siirt kısa film festivali. Festivalleri ortağım Elçin Çelik ile büyük bir emek vererek ortaya çıkardık.

 Ama tabii ki en büyük destekçimiz Kültür Bakanlığı ve  Sinema   Genel  müdürümüz  Erkin Yılmaz  oldu.

Özellikle sanatın ulaşması acısından dezavantajlı bir bölgeye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =