E-ticarette marketlerin payı artıyor

Sebze-meyve fiyatlarının aşırı yükselmesi , en ucuz ürüne ulaşma arayışındakileri online alışverişe yöneltti.

haber7
0

Avantajix.com kurucu ortağı Güçlü Kayral: “Sipariş miktarına göre nakliye ücreti alınmaması da online market alışverişini cazip kılıyor.”

Sebze-meyve fiyatlarının aşırı yükselmesi , en ucuz ürüne ulaşma arayışındakileri ,  marketlerin  online sitelerinden alışverişe yöneltti.

500’ü aşkın sanal mağazayı tek çatı altında toplayan Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral , sebze ve meyvedeki aşırı fiyat yükselmesinin sadece dar gelirlileri değil , her kesimden ailelerin bütçesini zorlamaya başladığını söyledi.

Avantajix.com verilerinde son aylarda market alışverişlerinde çok ciddi artışların dikkatlerini çektiğini anlatan Kayral , “Eskiden Avantajix.com üzerinden market alışverişi yapanların oranı yüzde 10-15 iken şu günlerde bu oran yüzde 30-35’lere yükselmiş durumda. Yüzde 100-150 artış söz konusu. Market alışverişlerini incelediğimizde de ağırlığın sebze ve meyve alımları olduğunu gözlemledik” dedi.

Online market alışverişinin birçok avantajının olduğunun altını çizen Kayral , şunları söyledi:

“Marketler online alışverişi teşvik için sık sık kampanyalar düzenleyerek ürün fiyatlarında  indirimler yapıyorlar. Bankalar da bu kampanyalara katılıyor , belirli bir  alışveriş  rakamına ulaşıldığında , diğer alışverişlerde kullanılmak üzere kredi kartlarına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =