Belediye başkanı birim müdürlerinin makam araçlarını kaldırdı

MHP'den  Amasya   Belediye   başkanı  seçilen Mehmet Sarı , seçim öncesinde verdiği sözü tutarak göreve başladıktan sonra , belediyenin  birim  müdürlerine ait  makam   araçlarını  kaldırdı.

haber7
0

Mazbatasını alarak 3 Nisan günü göreve başlayan Sarı ,  Belediye  bünyesinde bulunan  birim  müdürlerinin  makam  araçlarının toplatılması talimatını verdi.

 

 

Makam araçlarının anahtarlarını , kurduğu ulaştırma birimine teslim ettiren Sarı , gazetecilere yaptığı açıklamada , seçim döneminde vatandaşlara verdiği sözleri tek tek yerine getirdiklerini söyledi.

Belediye olarak vatandaş odaklı hizmet verecekleri ifade eden Sarı , sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

"Bizim  makam  odamızın kapısı olmayacak dedik , huzurunuzda kapıyı söktük. İlk cuma vatandaşlarımızla buluşacağız dedik , 5 bin kişiyle yemek yedik. Biz ,  makam  araçları kullanılmayacak dedik , hiç kimse belediyenin aracıyla evine gidemeyecek diye bir vaadimiz vardı. Bugün araçlarımızı topladık , arkadaşlarımıza konuyu anlattık , ulaştırma birimine teslim edilmesini istedik. Birkaç gün sonra da araçlarımızla ilgili ne yapacağımızı , satacağımızı veya diğer işlerde kullanacağımızı size beyan edeceğiz."

- "Sadece bir hizmet aracımız olacak"

Toplamda 15 aracın kaldırıldığı ve bu araçlarının her birinin aylık maliyetinin 10 bin lira civarında olduğunu ve bu şekilde tasarruf da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =