Kapadokya’da son 5 ayda 101 yapı yıkıldı

 Kapadokya  bölgesinde , peribacalarının yakınında bulunan binaların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında , 5  ayda   101   yapı  yıkıldı.

haber7
0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy un , 3 Kasım 2018 de , Nevşehir deki incelemeleri sırasında yaptığı , "Tespitlerini tek tek yapıyoruz. Nasıl yıkıldığını da hep beraber göreceğiz." açıklamasının ertesi günü başlatılan yıkım çalışmaları kapsamında , bölgedeki kaçak ve usulsüz yapıların tespiti sürüyor.

Belirli aralıklarla toplanan Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ile Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun yaptığı değerlendirmelerin sonucunda yıkımına karar verilen yapılar , bulundukları alandan sorumlu belediyelere bildiriliyor.

101 yapının yıkım işlemleri tamamlandı

Belediye yetkililerinin  yapı  sahiplerine tebliğinin ardından ise yıkım süreci başlıyor. Bölgede , son 5  ayda   101  yapının yıkım işlemleri tamamlandı.

Kaçak ve usulsüz olduğu tespit edilen 132  yapı  sorumlusuna da yıkım yapılacağı hususunda gerekli tebliğde bulunulduğu öğrenildi.

Yıkımlara ara verilmeden devam edilecek

31 Mart ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından belediye başkanlarının görevi devralması için bir süre ara verilen yıkımlara , kaçak ve usulsüz olduğu belirlenen yapıların bildirildiği belediyelerdeki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =