Soğan suyunun saça inanılmaz faydası! Soğan suyu saça nasıl uygulanır?

Soğanın insan vücuduna yararların da sınır yok. Özellikle erkeklerde meydana gelen saç dökülmesi ve kadınlarda meydana gelen güçsüz saçlar için en iyi formül  Soğan  suyu. Peki  Soğan  suy

haber7
0

Dünyada binlerce insan , kellik veya saç dökülmesi problemlerinden yakınmaktadır. Bazıları ise , yavaş uzayan , ince veya kırılgan saçlardan şikayetçilerdir. Soğan  suyu  , saç dökülmesini önleyici özelliğinin yanı sıra , kepek ve mantar hastalıklarına karşı da korur.

2002 de yapılan bir araştırma , saçta ya da vücudun herhangi bir bölgesinde saç kıran olan yere  Soğan   suyu  sürüldüğünde , sorunlu bölgede kıl çıktığını ortaya koymuştu. 

Yapılan bir başka araştırmaya göre de  Soğan   suyu  , içerdiği antibakteriyel özellikleri sayesinde saçların beyazlamasını önlüyor ve saç tellerini kalınlaştırıp , kalitesini artırıyor.

SOĞA  suyu  SAÇA NASIL UYGULANIR?

Malzemeler

1 büyük soğan Blender , robot veya rende Süzgeç Soğanın kahverengi kabuklarını çıkarıp güzelce yıkayın. Küçük parçalar halinde dilimleyip blenderdan veya robottan geçirip püre haline getirin. Elde ettiğiniz  Soğan  püresini süzgeçte veya temiz bir tülbentte süzüp suyunu çıkarın. Saç kökleriyle kafa derisine yoğunlaşarak tüm saçlarınıza sürün , 30-45 dk bekletip , suyla yıkayın , şampuan kullanın ve tekrar suyla durulayın.

Bir diğer tarif: 1 litre  suyu  kaynatın. Su kaynamaya başlayınca 3 adet doğranmış ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =