Ak Parti'den Kırıkkale'de seçim sonuçlarına itiraz

AK  Parti   Kırıkkale  İl Başkanı Nuh Dağdelen , Keskin ilçesinde seçimde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle Yüksek  seçim  Kuruluna (YSK) başvurduklarını bildirdi.

haber7
0

Dağdelen , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Keskin ilçesinde seçimde usulsüzlük olduğunu gördüklerini ve önce İlçe Seçim Kuruluna itiraz ettiklerini belirtti.

İlçe Seçim Kurulunca itirazlarının reddedildiğini hatırlatan Dağdelen , şunları ifade etti:

"Burada yapılan değerlendirmelerde maddi hatalar tespit edildi ve aradaki fark 7 den 6 ya düştü. Çok sayıda müşahit ifadeleri ve  itiraz  ettiğimiz tutanaklar var. Bunları önemsemediler ve itirazımızı İl Seçim Kuruluna gönderdiler. İl Seçim Kuruluna müracaatımız da aynı şekilde reddedildi. Biz çok bariz şekilde usulsüzlükler olduğunu tespit ettik. Son olarak YSK ye itirazımızı gerçekleştirdik. Yaptığımız itirazlar YSK de görmezden gelinmeyecek. Çünkü bunlar belgeli. Şu anda belgelerin hepsini topladık. Oradan seçimin döneceğine ilişkin umudumuz var."

Keskin ilçesinde resmi olmayan seçim sonuçlarına göre , İYİ  Parti  adayı Necati Alsancak bin 806 oy , AK  Parti  adayı Dede Yıldırım bin 799 oy almış , AK  Parti  adayı Yıldırım , oyların yeniden sayılması için İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunmuştu.

İlçe Seçim Kurulu , Yıldırım ın itirazını reddederek , tutanaklara yansıyan hatayı düzeltmiş ve Yıldırım ın oyu bin 800 olmuştu. AK  Parti  nin İl Seçim Kuruluna yaptığı  itiraz  da kabul edilmemişti. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =