Bartın'da , AK Parti'nin itirazı sonucu belediye başkanlığı seçimi için şüpheli görülen 5  sandıktaki  geçerli olarak kayıtlara giren oyların  yeniden  sayılmasına karar verildi.

haber7
0

K Parti İl Başkanlığı tarafından  Bartın  belediye başkanlığı için kullanılan 154  sandıktaki  38 bin 760 geçerli oyun  yeniden  sayılmasına yönelik yapılan başvuruya ilişkin  Bartın  İl Seçim Kurulunca oluşturulan komisyon incelemesini tamamladı. 

 

 

Komisyon tarafından belediye başkanlığı seçiminde kullanılan oylardan şüpheli görülen 5  sandıktaki  geçerli oyların  yeniden  sayılması kararlaştırıldı. 

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ?

 

 

31 Mart yerel seçimlerinde MHP nin adayı Cemal Akın 14 bin 24 , AK Parti nin adayı Yusuf Aldatmaz 13 bin 855 oy almış ve Akın ın 169 farkla belediye başkanı seçildiği açıklanmıştı. 

1 Nisan Pazartesi günü AK Parti ve MHP nin ,  Bartın  belediye başkanlığının resmi olmayan seçim sonuçlarına itirazda bulunması üzerine geçersiz olarak kayıtlara giren bin 562 geçersiz oy  yeniden  sayılmış ve bu oylardan 41 i AK Parti , 20 si MHP , 11 i CHP , 2 si Saadet Partisi ve 3 ü bağımsız aday lehine geçerli kabul edilmişti.

Geçersiz olarak kayıtlara giren bin 562 oy sayımı sonucunda seçimi kazandığı açıklanan MHP nin adayı Cemal Akın ile AK Parti nin adayı Yusuf Aldatmaz arasındaki oy farkı 148 e düşmüştü.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =