İl Seçim Kurulu , itiraz üzerine , Kağıthane'de geçersiz oyların  yeniden  sayılmasını kararlaştırdı. Kurul ayrıca , geçersiz oyların tespitinin mümkün olmadığının anlaşılması durumunda , o sandıktaki

haber7
0

Kurulun kararında ,  AK Parti   Kağıthane  İlçe Başkanı Serkan Cantürk ün , Kağıthane İlçe  Seçim  Kurullarına başvurarak ,  oy  sayım ve döküm işlemleriyle sandık sonuç tutanaklarının  yeniden  düzenlenmesi , geçersiz oyların  yeniden  sayılması , tutanaktaki hataların düzeltilmesi ve  İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait  oy  pusulalarının tümünün sayılarak , birleştirme tutanaklarının buna göre düzeltilmesine karar verilmesi yönünde itirazda bulunduğu hatırlatıldı. 

 

 

Bu itirazların ,  Kağıthane  İlçe  Seçim  Kurullarınca reddedildiği , bunun üzerine  İstanbul  İl  Seçim  Kuruluna başvurulduğu bilgisi verilen kararda , bu itirazlarla ilgili kararın ,  İstanbul  genelinde aynı sebebe dayanan itirazlar hakkında , farklı uygulama ve sonuçlar doğmaması gözetilerek verildiği ifade edildi. 

Taleplerin kısmen kabul edildiği , sandık sonuç tutanaklarına hatalı giriş yapıldığı iddialarına ilişkin , ilçe  Seçim  kurulları tarafından resen düzeltmeler yapıldığı ve maddi hataların düzeltilmesi için her zaman işlem yapılabileceği aktarılan kararda ,  Kağıthane  İlçe  Seçim  Kurullarının bu yöndeki ret kararının kaldırılması talebinin reddine karar verildiği bildirildi. 

 

 

Tüm oyların  yeniden  sayılması talebinin de gerekçesi ve delili olmadığı gerekçesiyle reddine hükmedilen kurul kararında , geçersiz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =