Iğdır'da seçime yapılan itiraz sonuçlandı

Cumhur İttifakı'nın MHP'li  Iğdır  Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar Tezel'in itirazıyla  yapılan  oyların yeniden sayım işlemi tamamlandı. Sayım sonucu kentte MHP'nin adayı Tezel'in 20 bin 733 , HDP'nin adayı Yaş

haber7
0

Iğdır da , Cumhur İttifakı nın  MHP  li  Iğdır  Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar Tezel in , 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri ne yaptığı  itiraz  üzerine yeniden sayılan oylar , seçim sonucunu değiştirmedi.

Tezel in önceki gün beraberindeki  MHP  Merkez İlçe Başkanı Özcan Zorman ile seçimlerde şaibe olduğunu iddiasıyla yaptığı itirazın Merkez İlçe Seçim Kurulunca kabul edilmesi üzerine oyların  Iğdır  Adliyesi ek binasında yeniden  yapılan  sayım işlemi tamamlandı.

Bu sayım sonucu , kentte kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığını kazanan  HDP  adayı Yaşar Akkuş un 22 bin 268 ,  MHP  li aday Tezel in ise 20 bin 733 oy aldığı anlaşıldı. Bu sonuç ile  HDP  , belediye başkanlığı yarışını  MHP  nin önünde tamamladı.

Kentte , seçim sonuçlarına belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeleri açasından  yapılan   itiraz  öncesi , resmi olmayan sonuçlara göre , Akkuş , kullanılan oyların yüzde 50 ,10 unu , Tezel ise yüzde 46 ,68 ini almıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =