Aday olmadığı halde muhtar seçildi

Kütahya'nın Hisarcık ilçesine bağlı Aşağı Yoncaağaç köyünde 3 dönem muhtarlık yaptıktan sonra  Aday  olmayan İhsan Pektaş (52) , seçim sonucu açılan sandıktan 116 oyla birinci çıktı.

haber7
0

Kütahya nın Hisarcık ilçesine bağlı Aşağı Yoncaağaç köyünde 3 dönem muhtarlık yaptıktan sonra aday olmayan İhsan Pektaş (52) , seçim sonucu açılan sandıktan 116 oyla birinci çıktı. Seçmenlerin el yazısıyla kağıtlara ismini yazarak seçtiği Pektaş , "Aday olmamıştım ama sandıktan birinci çıktım , göreve sırtımı dönemem" dedi.

Hisarcık ilçesine bağlı 430 nüfuslu köyde 3 dönemdir  muhtar  olan evli ve 2 çocuk babası olan İhsan Pektaş , bu seçimlerde "Dinleneceğim" diyerek  Aday  olmadı. Pektaş ın görevine aynı köyden 4  Aday  talip olarak seçimlere girdi. Açılan sandıktan İlhan Pektaş ın adının yazılı olduğu kağıtlar çıktı. Yapılan sayımın ardından  Aday  olmayan Pektaş a 116 oy çıkarken , diğer adaylar Şerif Kayış 93 , Mustafa Pektaş 55 , Ahmet Aygün 35 ve Mehmet Varol 11 oy aldı.

Muhtarlık seçimlerinde resmi başvuru sistemi  olmadığı  için sandıktan birinci çıkan İlhan Pektaş yeniden  muhtar  seçildi.

KENDİ DE ŞAŞIRDI

Köylülerin  muhtar  adayı olması için yoğun isteklerine rağmen  Aday  olmadığını ve çıkan sonuca çok şaşırdığını anlatan İlhan Pektaş , "Ben 3 dönemdir köyde muhtarlık yaptım. Bu dönem dinlenmek istediğim için  Aday  olmayacağımı söyledim. Köylüler yoğun olarak  Aday  olmamı istediler ama ben adaylık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =