Sanayiciler Konya'da bir araya geliyor

 Sanayiciler  250 milyon dolarlık    hacmi için Konya’da bir  araya  geliyor

haber7
0

Otomotivden savunma sanayisine kadar Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan sektörler için vazgeçilmez bir unsur olan takım tezgâhları , yerli ve milli kaynaklarla üretimle daha da güçlenecek. “Türkiye’nin üretim kenti” sloganıyla 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında stratejik bir öneme sahip olan  Konya  ise “makine” ve “takım tezgâhları” sektörünün bu yılki buluşma platformu olmasıyla MAKTEK  Konya  özelinde 250 milyon dolarlık    hacmi hedefliyor. 

Türkiye sanayisinin hareketlenmesiyle Konya’ya olan ilgi de artış gösterdi. Ülkenin KOBİ Başkenti” olarak tabir edilen şehir , otomotiv tedarik sanayisi , savunma sanayisi , tarım aletleri ve değirmen makineleri imalatı , döküm  sanayi  , kalıpçılık , spor amaçlı tüfek parçalarının üretimi ve şu an için Türkiye’de tek olan robot imalatı fabrikasıyla da gözleri üzerine çekiyor. 

Anadolu ,  sanayi  atılımında!

Böylesine önemli bir şehirde 10-13 Nisan 2019 tarihleri arasında Konya’da ilk kez gerçekleşecek makine sektörünün en büyük buluşma platformlarından biri olan MAKTEK Fuarı ise 250 milyon dolarlık    hacmiyle Türkiye ekonomisi için önemli bir görev üstleniyor.  Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ile TÜYAP  Konya  Fuarcılık A.Ş.    birliği ve Makina ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =