AK Parti'den Siirt'te seçim sonuçlarına itiraz

 AK Parti  , 72 bin 680 seçmenin oy kullandığı , HDP'nin bin 409 oy fark ile kazandığı  Siirt  merkez ile Kurtalan ve Baykan ilçeleri , Gökçebağ ve Veyselkarani beldelerinde seçim  sonuçlarına  itirazda bulundu.

haber7
0

AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalakpulu ,  Parti  binasında düzenlenen basın toplantısında , il genelindeki 12 belediye başkanlığından 7 sini partilerinin adaylarının kazandığını söyledi.

AK  Parti  Genel Merkezince kurulan Sonuç Alım Sistemi (SAS) ile takip edip sonuçları değerlendirdiklerini belirten Çalapkulu , "Bu sonuçlarla İlçe Seçim Kuruluna giden sonuçlar arasında karşılaştırma yaptığımızda ciddi farklılık ortaya çıkmış oluyor. Yapmış olduğumuz tespitler ve tutanaklarla yapılan karşılaştırma sonucunda Siirt Belediye Başkanlığında 1000 oyun altında rakibimizle bir fark söz konusu." dedi.

Çalapkulu , sistemlerine göre  Seçim  sonucunu etkileyebilecek 4 bine yakın oyun da geçersiz sayıldığına dikkati çekerek  Seçim  sonuçlarıyla ilgili verileri değerlendirip listelediklerini ve  itiraz  sürecini başlattıklarını bildirdi.

"Seçimi kaybetmiş değiliz. Seçimi kaybedip , kaybetmediğimiz İlçe  Seçim  Kuruluna itirazımız sonucunda yapılacak değerlendirmeler neticesinde bildirilecek." ifadelerini kullanan Çalapkulu , bazı usulsüzlükler yapıldığına ilişkin tespit ettikleri hususları da İlçe  Seçim  Kurulu Başkanlığına sunduklarını dile getirdi.

AK  Parti   Siirt  Milletvekili Osman Ören de itirazla ilgili süreci yakından takip ettiklerini , sonuçlarını kamuoyuna duyuracaklarını bildirdi.

AK  Parti   Siirt  Belediye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =