CHP'nin bir kalesi daha yıkıldı

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin adayı Cüneyt Yüksel yüzde 48 ,5 oy alarak seçimi kazandı. Süleymanpaşa'daki sonuçlara göre Cumh

haber7
0

31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Cumhur İttifakı ile giren AK Parti ile MHP ,  Tekirdağ  ın Süleymanpaşa ilçesinde yüzde 48 ,5 lük oy oranı ile  CHP  nin kalesini yıkmış oldu.

 

 

Uzun yıllardır  CHP  yönetiminde bulunan Süleymanpaşa da bir çok kez tartışmalara neden olan  CHP  nin adayı mevcut Süleymapaşa Belediye Başkanı Mehmet Ekrem Eşkinat yüzde 47 ,7 oy aldı. Cumhur İttifakı nın desteklediği AK Parti nin adayı Cüneyt Yüksel ise yüzde 48 ,5 oy alarak yeni başkan seçildi.

 

 

ARTVİN İN İLÇESİNDE 3 OY FARKLA AK PARTİ ADAYI KAZANDI

ARTVİN in Yusufeli ilçesinde , resmi olmayan rakamlara ve yapılan itiraza göre AK Parti li Eyüp Aytekin seçimleri 3 oy farkla kazandı. Yusufeli ilçesinde , yerel seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre  CHP  adayı Barış Demirci 2 oy farkla kazandı. İtiraz üzerine bir sandıkta tutanaklar üzerinde yeniden yapılan hesaplamalarda , AK Parti adayı Eyüp Aytekin 1819 oyla seçimi kazandı.  CHP  adayı Barış Demirci ise 1816 oyda kaldı.  CHP  lilerin itiraz ettiği  seçim  sonuçları için İlçe  seçim  Kurulu nun vereceği karar bekleniyor. 

CHP , TEKİRDAĞ DA BİR BELEDİYE  daha  KAYBETTİ

CHP elindeki bir belediyeyi de DSP’ye kaptırdı. Resmi olmayan sonuçlara göre Tekirdağ’ın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =