HDP’li ittifak sonuç vermedi! İki ilde ağır hezimet...

Yerel seçimlerde  Saadet Partisi  ,  HDP  ile  ittifak  yaptığı  Adıyaman  ve Şanlıurfa’da beklediğini bulamadı.  AK Parti  adayları , SP adaylarını iki kentte de büyük farkla geçti.

haber7
0

Adıyaman’da  AK Parti  adayı  Süleyman Kılınç  yüzde 53.18 oy oranına ulaştı. SP adayı Ahmet Faruk Ünsal ise yüzde 27.82’de kaldı.

 

 

Gözlerin çevrildiği bir diğer il ise Şanlıurfa’ydı. Şanlıurfa’da  Saadet Partisi  DYP kökenli Sabahattin Cevheri’yi aday gösterdi.  HDP  ise Şanlıurfa’da aday çıkartmayarak Saadet Partisi’ne desteğini açıkladı. Ancak Sabahattin Cevheri yüzde 36.33 oy oranında kaldı.

AK Parti adayı  Zeynel Abidin Beyazgül  ise Cevheri’yi adeta ikiye katladı. Beyazgül yüzde 60.72 oy oranına ulaştı. 

 

 

ZEYNEP ABİDİN BEYAZGÜL KİMDİR?

1957 yılında  Şanlıurfa  da doğan  Zeynel Abidin Beyazgül  , ilk , orta ve lise eğitiminin ardından 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini tamamladı. 1985-1996 yılları arasında avukatlık yapan Beyazgül , 2004 yılında  AK Parti  Merkez İlçe Başkanlığını yaptı.  Şanlıurfa  5 inci Noterliği görevini sürdüren  Zeynel Abidin Beyazgül  , 2015-2018 yılları arasında  AK Parti  İl Başkanlığı görevini yürüttü. Beyazgül , evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =