Doğu Anadolu bölgesi Mart ayında beyaza büründü

Yılın büyük bir bölümü karla kaplı olan  Doğu   Anadolu  Bölgesi'nde etkili olan  kar  yağışı nedeniyle  Erzurum  ,  Ardahan  , Ağrı ve  Kars  yeniden  beyaza  büründü.

haber7
0

Yılın büyük bir bölümü karla kaplı olan Doğu  Anadolu  Bölgesi nde Erzurum , Ardahan , Ağrı ve Karsyeniden  beyaza  büründü.

 

 

Bölgede ilkbahar mevsiminin ilk ayı martın son günlerinde etkili olan ve 3 gündür süren  kar  yağışı özellikle gece saatlerinde etkisini artırdı.

Yüksek kesimlerde zaman zaman tipiye dönen  kar  yağışı dolayısıyla  Erzurum  un kent merkezi dahil tamamı karla kaplandı.

 

 

EKİPLER ULAŞIMDA AKSAMA YAŞANMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ

Baharın gelmesini beklerken sabah evden çıktıklarında aylardır  kar  ve  soğuk  havanın etkisini gösterdiği ilde yeniden  kar  sürpriziyle karşılaşan vatandaşlar , araçların üzeri ile iş yerlerinin önünü kardan temizledi.

"Mart kapıdan baktırır , kazma yürek yaktırır" atasözü hatırlatan  kar  yağışının ardından  Erzurum  Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler , cadde ve kaldırımlarda  kar  temizleme çalışmalarına başladı.

Kentin diğer illerle bağlantısını sağlayan kara yollarında da ekipler , ulaşımda aksama yaşanmaması için karla mücadele çalışması yürütüyor.

ARDAHAN DA SABAH SAATLERİNE KADAR ETKİSİNİ SÜRDÜRDÜ

Yurtta karı kışın en fazla etkili olduğu kentlerden  Ardahan  da da 3 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =