Faruk Özlü kimdir aslen nerelidir? AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı

 AK Parti  Düzce Merkez  Belediye   Başkan   adayı  olan  Faruk   Özlü  kimdir? 1962 yılında Düzce'de doğan  Faruk   Özlü   aslen  nereli ve kaç yaşındadır? Yıldız Teknik Universitesi'nden (YTU) Makina Mühendisi

haber7
0

Faruk Özlü 19.11.1962 yılında  Düzce  de doğdu.  Düzce  Lisesi ni müteakip Yıldız Teknik Üniversitesi nden (YTU) Makina Mühendisi olarak mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi nde (İTU) Yüksek Lisans ve Doktora yaptı. İspanya da Proje ve Mühendislik , Harvard Universitesi nde Ust Düzey Yönetici eğitimi aldı. 

İyi düzeyde İngilizce bilen Özlü , evli ve 2 çocuk babasıdır.

Faruk Özlü , 31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimlerde  AK Parti   Düzce   Belediye   Başkan   adayı  oldu. 

Yıldız Teknik Üniversitesinde Araştırma Görevlisi; Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayii Müsteşarlığında Mühendis , Uzman , Proje Müdürü , Daire Başkanı , Müşteşar Yardımcısı olarak çalıştı. Müsteşar vekilliği yaptı. Savunma Sanayii Müsteşarlığınca yürütülen önemli ve bütün projelerde görev aldı. Bu süre içinde savunma sanayii stratejik planlarının hazırlanması , savunma yönetimi , tedarik sistemi ve savunma reformu konularında çalıştı. TAI-TUTŞAŞ , HEAŞ , TEKNOPARK İSTANBUL ve STM şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı. 25. Dönemde  Düzce  milletvekili seçildi. Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini üstlenmiştir.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =