Yozgat Belediye Başkan adayı Celal Köse kimdir? Celal Köse biyografisi

 AK Parti   Yozgat   Belediye   Başkan   adayı   Celal   Köse  kimdir? 1972 yılında Yozgat’ta doğan  Celal   Köse  aslen nereli ve kaç yaşındadır? Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mez

haber7
0

Celal Köse 1972 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk , Orta ve Lise tahsilinii Yozgat’ta tamamlayan Köse , Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi ana bilim dalı Kamu Yönetimi bölümünden siyasi partiler kanununa göre seçme seçilme esasları , parti içi demokrasi ve liderler sultası başlıklı Yüksek Lisans tezini vererek mezun oldu. 

Köse , evli ve 2 çocuk babası.

Celal Köse , 31 Mart 2019 da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde ,  AK Parti   Yozgat   Belediye   Başkan   adayı  olmuştur. 

İş hayatında inşaat , akaryakıt , gıda ve madencilik gibi çeşitli alanlarda faaliyetleri bulunan Köse , 1984’ten beri müteahhitlik yapmaktadır. 

Siyasi hayatına ilk olarak Refah Partisi Gençlik Kollarında başladı. 

AK Partinin kuruluşunda kurucu İl  Başkan  Yardımcısı olarak görev aldı , Şubat 2002’de Genel Merkez tarafından  Yozgat  Merkez İlçe Teşkilatını kurmak üzere Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi. 2007 Yılında kendi isteği ile görevden ayrıldı. 23 Ağustos 2017 tarihinde ise  AK Parti   Yozgat  İl Başkanlığına atandı. Köse halen  Yozgat  İl Başkanlığı görevini yürütüyor. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =