İmran Khan meydan okudu! Bu ülkede yeriniz yok

Pakistan’ın Ceyş-i Muhammed örgütü ile hiçbir bağlantısı olmadığını belirten Başbakan  İmran   Khan  ,  ülkede  teröristlere yer olmadığını belirtti.

haber7
0

Pakistan Başbakanı  İmran   Khan  , ülkesinin terör ile mücadele konusundaki çabaları hakkında açıklama yaptı. Pakistan’da teröristlere yer olmadığını belirten  Khan  , Hindistan’ın , Pulwama bölgesindeki saldırılardan sorumlu tuttuğu Ceyş-i Muhammed örgütü ile hiçbir bağlantıları olmadığını yineledi. 

Khan , “Onlara zaten göz açtırmıyoruz. Onların yapılanmalarını zaten dağıttık” ifadelerini kullandı. Tartışmalı Cemmu ve Keşmir bölgesindeki Pulwama kentinde , Hindistan Güvenlik Güçleri mensubu 40 kişinin ölümü ile sonuçlanan saldırı hakkında da konuşan  Khan  , bunun Hindistan’da yaklaşan seçimler ile ilgili olabileceğini belirtti.

Khan , “Seçimlerden önce bir şeyler olabileceği konusunda hala endişelerim var. Pulwama saldırısı gerçekleştirildiğinde , Modi hükümetinin savaş histerisi inşa etmeye çalıştığını hissettim. Hindistan halkı şunu fark etmeli ki bu akabinde gelen seçimler ile alakalı” dedi. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =