AK Parti Rasim Arı kimdir? Nevşehir adayı Rasim Arı nereli, kaç yaşında?

 AK Parti   Nevşehir  Belediye Başkan  adayı   Rasim   Arı  kimdir? 1975 senesinde Nevşehir’de dünyaya gelen  Rasim   Arı  aslen  nereli  ve  kaç  yaşındadır? İşte , lisans eğitimini 2001 senesinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakül

haber7
0

1975 tarihinde  Nevşehir  de hayata gözlerini açan Rasim  Arı  , ortaokul eğitimini 1989 senesinde  Nevşehir  İmam Hatip Ortaokulu nda bitirirken , lise eğitimini ise 1996 senesinde Pendik İmam Hatip Lisesi nde bitirmiştir.

AK  Parti   Nevşehir  Belediye Başkan  adayı   Rasim   Arı  , 2015 senesinden beridir Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevini icra etmektedir. 2011 senesinde Spor Bakanlığı Bakanlık Müşaviri olarak faaliyetlerini yürüten Artı , evli ve iki çocuk sahibidir.

Üniversite eğitimine ilk olarak 1996 senesinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde başlayıp ardından 2011 senesinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlayarak mezun olmuştur.

Siyaset yaşantısına ilk kez 2001 tarihinde Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak adım atan  Rasim   Arı  , yüksek lisans eğitimini de  Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bitirmiştir.

2002 tarihinde Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Danışmanı olarak çalışmalarda bulunan  Rasim   Arı  , 2007 senesinde AK Parti’den  Nevşehir  Milletvekilliği için Adaylığını koymuş bir siyasetçidir.

Bürokrasi alanında Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun Danışmanı olarak çalışmalarını hız kesmeden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =