Skandal! CHP'li Yalova Belediyesi hibe olan bisikletlerle oy istedi

CHP'li  Yalova  Belediyesi'nde skandal...Bakanlığın  hibe  bisikletlerine kendi adaylarının ismini yazdılar. Sağlık Bakanlığı'nın  hibe  ettiği 2 bin bisikleti çocuklara dağıtmayıp 3 yıl depoda saklamışlar

haber7
0

CHP’li  Yalova   Belediye  Başkanı Vefa Salman’ın , Sağlık Bakanlığı’nın 3 yıl önce  hibe  olarak gönderdiği 2 bin bisikleti çocuklara dağıtmayıp üzerine kendi isimini yazarak seçim malzemesi olarak kullandığı iddia edildi. Traktör römorklarıyla taşınırken görüntülenen bisikletlerin Sağlık Bakanlığı nın logosu olmasına rağmen üzerine "Yalova Vefasıyla Güzel" şeklinde yazı yazılması dikkat çekti. 

 

 

İddiaya göre , hacizli makam aracıyla gündeme gelen ve borç batağındaki CHP’li  Yalova  Belediyesinin Başkanı Vefa Salman , bu kez yürekleri sızlatan farklı bir skandalla gündeme geldi. Sağlık Bakanlığı nın 3 yıl önce bisiklet yolu mesafesi karşılığında belediyeye verdiği bisikletleri Yalovalı çocuklara dağıtmayan  CHP  li  Belediye  3 yıl sonra depodan çıkardığı bisikletlere "Yalova Vefasıyla Güzel" yazısını ekleyip oy avına çıktı.  Sağlık Bakanlığı , ülke genelinde bisiklet kullanımını arttırmak amacıyla devreye aldığı proje kapsamında , yapılacak  olan  her 1 metre bisiklet yolu sözüne karşılık bir bisiklet  hibe  etti. Aynı protokolü CHP’li  Yalova   Belediyesi  de 3 yıl önce imzaladı. Bakanlık da protokol karşılığında  Yalova  Belediyesi’ne yaklaşık 2 bin bisiklet gönderdi. Gelen bisikletler 3 yıl depoda saklandı. 

Skandalı AK Parti  Yalova  İl Başkanı Muğlim Bağatar deşifre etti. Salman ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =