Sakarya Belediye Başkanı adayı Ekrem Yüce kimdir? Yaşı ve memleketi?

 AK Parti   Sakarya   Belediye  Başkan  adayı   Ekrem   Yüce  kimdir? 1954 yılında dünyaya doğan  Ekrem   Yüce  aslen nereli ve kaç yaşındadır? Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine B&

haber7
0

Ekrem Yüce 1954 yılında dünyaya geldi. Sakarya Vilayeti , Geyve İlçesi’nin Çengel Köyü’nde doğan Yüce doğam büyüme buralı.

İlk ve orta öğrenimini Pamukova’da , lise öğrenimini Kırklareli Atatürk Lisesi ile Adapazarı İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yükseköğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümünde Yüksek Mühendis olarak tamamladı. 

Ziraat Yüksek Mühendisi  Ekrem  Yüce evli ve 2 çocuk babasıdır. 

2019 yerel seçimleri ,  AK Parti   Sakarya  Büyükşehir  Belediye  Başkan Adayı.

Kırklareli , Erzurum ve Adana gibi illerimizde Diyanet Teşkilatı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlarda devlet memurluğu ve idari görevlerde bulundu.ÇAY-KUR Araştırma Enstitüsü Teknoloji Kısım Müdürlüğü’nde Mühendislik , Karadeniz Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çay Eksperliği Bölümü’nde Okutmanlık yaptı. Bu görevine Rize Üniversitesi’nde de devam etti. Adapazarı Merkez Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. 

ÇAY-KUR Genel Müdürlüğü’nde ve özel sektörde , Mühendis , Kısım Müdürlüğü ve Fabrika Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. Adapazarı Merkez Erenler  Belediye  Başkanlığı görevini yaptı.Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü [ÇAY-KUR] Yönetim Kurulu Başkanlığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =