Halil İbrahim Aşgın kimdir? AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı aslen nereli?

Ak  Parti   Çorum   Belediye   Başkan   Adayı   Halil   İbrahim   Aşgın  kimdir? Çorum/Merkez Boğacık Köyünde dünyaya gelen  Halil   İbrahim   Aşgın  kaç yaşındadır? İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ka

haber7
0

AK  Parti  Çorum  Belediye   Başkan   Adayı   Halil   İbrahim   Aşgın  1973 yılında Çorum/Merkez Boğacık Köyünde dünyaya geldi. Üniversite eğitimi dışındaki tüm hayatı Çorum/Merkez de geçti. İlköğretimini Çorum Cumhuriyet İlkokulunda , orta-öğrenimini Çorum İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde bitirdi.  Halil   İbrahim   Aşgın  yüksek lisansını Marmara Üniversitesinde yerel yönetimler alanında yaptı.

Doktora eğitimini ise Hitit Üniversitesinde sosyoloji alanında tamamladı. Özel Çorum Yabancı Dil , Bilgisayar ve Meslekı Eğitim Merkezi (Language Centre) Kurucu Müdürlüğünde on yedi yıl bulunarak ticaretle uğraştı. Son dört yıldır Hitit Üniversitesinde yerel yönetimler alanında akademisyen olarak çalışmakta olup , bu görevinden Çorum  Belediye  Başkanı Aday Adaylığı için istifa etti.

AK  Parti  tarafından Çorum da  Belediye   Başkan   Adayı  olarak gösterilmesinin yanı sıra yerel yönetimler ve siyaset üzerine akademik çalışmaları da bulunan ve aktif olarak sivil toplum faaliyetlerinde de yer alan  Aşgın  , evli ve dört çocuk babasıdır.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =