Hüseyin Boz kimdir? Ak Parti Çankırı Belediye Başkan adayı Hüseyin Boz nereli?

Ak  Parti  Çankırı  Belediye   Başkan   adayı   Hüseyin   Boz  kimdir? 8 Haziran 1974’te Çankırı’da dünyaya gelen  Hüseyin   Boz  , üç dönem Merkez İlçe Başkanı olarak Çankırı'ya hizm

haber7
0

Şükrü ve Asiye Boz’un oğlu olan Hüseyin  Boz  , 8 Haziran 1974’te Çankırı’da dünyaya geldi. İlk , orta ve lise öğrenimini Çankırı’da tamamladı. 2002 yılında Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüttü.

Üç dönem Merkez İlçe Başkanı olarak  Çankırı  ya hizmet etti. 2012 yılında  Çankırı  Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevini üstlendi.

2014 Mahalli İdareler Seçimi öncesinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen takvime göre görevinden istifa eden  Boz  , seçim sonrasında  Belediye  Meclis Üyesi oldu.  Belediye  Meclisinin gerçekleştirdiği ilk toplantıda oy çokluğu ile  Belediye   Başkan  Yardımcılığına seçildi ve bu görevi 3 ,5 yıl boyunca yürüttü. Aynı zamanda , çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetim kadrolarında da görev aldı.

Hüseyin  Boz  , 24 Haziran seçimleri öncesinde AK Parti’den milletvekili aday  adayı  olmak için  Çankırı   Belediye  Başkanlığından istifa eden İrfan Dinç in yerine AK Parti’nin  adayı  olarak gösterildi ve  Belediye  Meclisi tarafından 3 Mayıs 2018 tarihinde  Çankırı   Belediye  Başkanı seçildi. İyi derecede Rusça bilen  Boz  , evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =