Cafer Özdemir kimdir? Amasya Belediye Başkan Adayı Cafer Özdemir biyografisi

AK Parti  Amasya   Belediye   Başkan   Adayı  olan  Cafer   Özdemir  kimdir? 1967 yılında Yozgat'ta doğan  Cafer   Özdemir  aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Harita

haber7
0

Cafer Özdemir 1967 senesinde Yozgat Yerköy de doğdu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra girdiği devlet parasız yatılı öğretmen okulu sınavlarını kazanarak Manisa Salihli Lisesi ne kayıt yaptırdı. Salihli Lisesi nden 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü nü 1990 yılında bitirdi.  

Cafer Özdemir evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti , 31 Mart 2019 da yapılacak yerel seçimlerde ,  Amasya   Belediye   Başkan   Adayı  olarak  Cafer  Özdemir in adaylığını açıkladı. 

1988 yılında henüz öğrenciyken  Amasya  da arkadaşlarıyla beraber bir harita mühendislik firması kurdu. Böylece üniversitede öğrendiklerini uygulamaya dönüştürme fırsatı yakalamış oldu. 1992 yılında bağımsız bir mühendislik şirketi kurarak başta  Amasya  merkez olmak üzere Merzifon , Suluova , Taşova , Göynücek gibi ilçe belediyeleri yanında bir çok belde belediyesine imar ve şehircilik konularında danışmanlık hizmeti verdi.  2003 yılında AK Parti yönetim kurulu üyesi olarak siyasete atıldı ve AK Parti  Amasya  İl  Başkan  Yardımcılığı yaptı. 

2004 yılında mahalli idareler seçiminde birinci sıradan  Amasya  Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve 1 Aralık 2008 tarihine kadar  Amasya   Belediye   Başkan  Yardımcılığı görevini sürdürdü. Bu tarihte görevinden istifa ederek  Belediye  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =