Alışveriş için Edirne'ye akın ettiler

Edirne'ye  alışveriş  için  Yunanistan  ve Bulgaristan'dan gelen turistlerin akını devam ederken , Balkanların diğer ülkelerinde yaşayanlar da kenti keşfetti.

haber7
0

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt , "Edirne ye sadece Yunan ve Bulgar turistler gelmiyor. Son günlerde Makedonya , Romanya , Hırvatistan ve Sırbistan dan misafirlerimiz gelmeye başladı.  Edirne  bir turizm cenneti olmaya aday" dedi.

Türkiye de geçtiğimiz yıl 3 milyon turist sayısıyla İstanbul ve Antalya nın ardından 3 üncü sırada yer alan  Edirne  , Yunan ve Bulgar turistin akınına uğramayı sürdürüyor. Hafta sonunda kente gelen Yunan ve Bulgar turistler , pansiyonlar dahil 4 bin yataklı kentte tüm odaları doldurdu.  Edirne  ye komşu  Yunanistan  ve  Bulgaristan  dan 3 bin binek araç ile 150 otobüs olmak üzere hafta sonu 20 binden fazla turistin kentte geldiği belirtildi. Türkiye de kur farkı nedeniyle , gıdadan , tekstile hemen her kalemden ülkelerinden daha ucuza ürünleri satın alan Yunan ve Bulgar turistler , hafta sonlarını aileleriyle  Edirne  de geçirip , bol bol  alışveriş  yapıyor.

BALKANLARLARIN ALIŞVERİŞTE CAZİBE MERKEZİ

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt ,  Edirne  nin  Yunanistan  ve  Bulgaristan  başta olmak üzere Balkanların alışverişte cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Zıpkınkurt , "Yunan ve Bulgar turistler uzun zamandan bu yana  Edirne  yi ziyaret edip , akşamları da burada kalıyorlar. Bu hafta sonu bir ayrı yoğunluk yaşıyoruz çünkü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =