UMED 'Ortadoğu Sinema akademisi' ilklerle Ankara'da başladı

Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği (UMED) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı  Sinema  Genel Müdürlüğü iş birliğiyle ''Ortadoğu  Sinema  Akademisi'' ilk kez Ankara’da başladı.

haber7
0

UMED sınıfında başlayan akademide birbirinden değerli ve tecrübeli senarist , oyuncu , kurgucu ve yönetmenler ders veriyor. Derslere katılan misafir öğrencilerden ücret alınmıyor , çeşitli ikramlarda bulunuluyor.

Ankara-  UMED  ile  Kültür ve Turizm Bakanlığı   Sinema  Genel Müdürlüğü iş birliğiyle “Ortadoğu  Sinema  Akademisi” Ankara’da başladı. Sektörden değerli hocaların verdiği derslerin sonunda farklı ülkelerden 55 yabancı misafir öğrenci , kendi yazdıkları senaryoya bir belgesel film çekecek.

Proje koordinatörü Ubeyt Deniz akademi hakkında şunları söyledi:

“Sektörden önemli isimler bu projeyle bir araya geliyor. İlerleyen haftalarda sürpriz isimlerin katılacağı work shop düzenleyeceğiz. Yabancı öğrenciler , sinemaya dair büyük bir fırsat yakalamış olacaklar.”

Derslerde ilk kez simülasyon kullanıldı

UMED Akademilerinin 10.su olan “Ortadoğu  Sinema  Akademisi” ilk iki haftasında teknik ve teorik derslerle devam etti. Kurgu ve Montaj dersini veren Emre Uğantaş , çekim tekniklerini anlattı. Uğantaş , çekilen sahnelerin değiştirilen kurgularıyla birçok farklı film ya da dizi elde edileceğini söyledi. Derste ilk kez film simülasyonu kullanıldığını dile getiren Uğantaş , “Araştırmalarıma göre Türkiye’deki eğitimlerde daha önce film simülasyonu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =