8 yıl sonra üretime başladı

Kentte , 1974'te  üretime  geçen  Kuşburnu  suyu fabrikası , yaşanan ekonomik zorluklar nedeniyle 2011 yılında kapanmak zorunda kaldı. Halkbank'a devrolan fabrikanın yeniden hizmete girmesi için Gümüşhane Belediye

haber7
0

50 kişinin istihdam edildiği , günlük 30 ton üretim yapılan fabrika , Başkan Çimen in girişimleri sonucu belediye tarafından 3 milyon 250 bin liraya satın alınarak yeniden faaliyete geçirildi.  Kuşburnu  ağırlıklı olmak üzere , alıç , böğürtlen ve kızılcık suyunun da üretildiği fabrikanın yeniden üretime geçmesi yöre sakinlerini sevindirdi.

PAZAR PAYIMIZ İYİ DURUMDA

Belediye Başkanı Ercan Çimen , fabrikanın istihdama ciddi katkı sunacağını belirterek , "Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapalı kalan , Gümüşsu fabrikasını 3 milyon 250 bin TL ye aldık. Yaklaşık 50 kişi çalışıyor , günlük 30 ton üretim kapasitesi var. Kızılcık ,  Kuşburnu  , böğürtlen , elma , alıç gibi meyvelerimizin hem suyu hem de marmelat şeklinde üretimini yapıyoruz. İnşallah kapasitemizi daha da artırıp 30 tonu yüzde 50 artırmak istiyoruz.

Hem  Gümüşhane  Belediyesi ne bir gelir olarak hem de istihdam kapısı olarak fabrikamızı çalıştıracağız. 28 Eylül 2018 tarihinde açılışını yaptık. O günden beri piyasada Gümüşsu markası adıyla pazar payımız çok iyi durumda.

Ürün yetiştiremiyoruz. İnşallah bu mevsimde alacağımız ürünlerle fabrikamız belediyemiz ve şehrimize değer katacaktır" dedi.

Fabrikanın  Gümüşhane  ve ilçelerinin yanı sıra , çevre illerdeki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =