'Rusya için güven testi! Adım adım PKK/YPG bölgesine'

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar , ABD'nin Golan kararını Yeni Birlik'te köşesinde değerlendirdi. Bu kararın  Rusya  için  güven   testi  olacağını söyleyen Ağar , "Adım  Adım  YPG/PYD bölgesine!" diyere

haber7
0

ABD Başkanı Donald Trump , önceki akşam saatlerinde , İsrail in 1967 yılı haziran ayında 6 Gün Savaşları nın ardından işgal ettiği  Suriye  deki  Golan Tepeleri  ne ilişkin attığı tweet ile bu bölgenin artık İsrail adına tanınmasının zamanının geldiğini duyurdu. Bu tanıma , 2017 yılının Aralık ayında benzer şekilde  ABD  nin İsrail in başkenti olarak  Kudüs  ü kabul ettiklerini açıklamasını anımsattı. Yaşanan son gelişmeyi , Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar , Yeni Birlik gazetesindeki köşesinde okurları için analiz etti.

İşte ,  Golan Tepeleri  nin İsrail in meşru toprağı olarak tanınmasının perde arkası...

"İSRAİL İN YAYILMA POLİTİKASI GENİŞLİYOR"

Trump ın ,  Golan Tepeleri  ni sonsuza kadar İsrail toprağı olarak ilan etmesi; İsrail in 6 Gün Savaşları’nda kazanmış olduğu zaferin , tescili ve meşrulaştırılması anlamına geliyor. Bölgede , İsrail in yayılmacı politikasını ,  ABD  himayesinde geliştirdiği görülüyor. Ama daha acı olan , İslam dünyasının içinde olduğu durum. İslam dünyası güç zafiyeti içinde ve hiçbir caydırıcı niteliği taşımıyor.  Kudüs  ün başkent olarak ilan edilip işgalinin ardından Golan sonrasında da İslam dünyası açıklamalarda bulunacaktır ancak bu , havanda su dövmekten farksız olacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =