Ücretli plastik poşet uygulamasında yeni düzenleme

 plastik  poşetlere ilişkin beyanların verilmesi ve tahakkuk eden miktarların ödenmesi süreleri yeniden düzenlendi.

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının resmi internet sitesinden yapılan  duyuruda , yapılan değişiklikle satış noktaları tarafından satılan  plastik   poşetlere ilişkin beyanların verilmesi ve tahakkuk eden miktarların ödenmesi  sürelerinin yeniden düzenlendiği ifade edildi.

Buna göre , 2019 yılının Ocak ve Şubat aylarına ilişkin verilmesi  gereken beyannamelerin tarihi 24 Nisan , bu beyanlar üzerine ödenmesi gereken geri  kazanım katılım paylarının ödenmesi için ise 30 Nisan tarihi son gün olarak  belirlendi.

Bu doğrultuda geri kazanım katılım payı beyanname ve ödeme işlemleri  Gelir İdaresi Başkanlığınca yürütülecek.

Uygulamaya tabi satış noktalarının ocak , şubat ve mart aylarındaki  plastik  poşet  satışlarına ilişkin beyanname ve ödeme işlemlerini nisan ayı  içerisinde , Gelir İdaresi Başkanlığınca belirlenen usuller çerçevesinde  gerçekleştirmeleri gerekecek.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =