Mustafa Kutlu Kütüphanesi hizmete açıldı

Kütüphanenin açılışı , AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un da katıldığı törenle yapıldı.

haber7
0

Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde 16 Nisan 2011 de açılan "Aydos Kütüphanesi" , yenilenmiş haliyle Mustafa  Kutlu  Kütüphanesi olarak kitapseverlerle buluştu.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş un katılımıyla açılışı yapılan kütüphanede , yaklaşık 30 bin kitap okurların hizmetine sunuluyor.

Açılışta konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin , gelecekte küresel anlamda sözü dinlenen bir ülke olmak ve mazlumlara yardım etmek adına çok okumak , araştırmak ve sorgulama yapmak gerektiğini söyledi. 

Bu anlamda ilçe olarak kütüphanelere önem verdiklerini dile getiren Keskin , "Asım ın nesline yakışır mekanları yapmak bizim önceliklerimizin başında geliyor. Evet , internetle , arama motoruyla birçok bilgiye erişebilsek de bunlarla alim olunabileceğini düşünmüyoruz. Kitabın kokusunun sindiği mekanlar , eli kitap ve kalem tutan gençler görmek bizim en büyük arzumuz. Bu nedenle  Mustafa Kutlu Kütüphanesi  ni başta gençlerimiz olmak üzere hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz." dedi.

Keskin , kütüphaneden aynı anda 75 kişinin istifade edebileceğini belirterek , şöyle devam etti:

"Haftanın her günü 09.00 ile 20.00 arası hizmet vermekle birlikte üyelik ve ödünç sistemi bulunuyor. Türk edebiyatımızın yaşayan efsanelerinden biri olan  Mustafa   Kutlu  adını kütüphanemize verirken amacımız bu kütüphanenin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =