Sözde yargı ağı deşifre oldu! Son söz Kandil'in...

HDP'nin  Adana  il binasında ele geçirilen deliller terör örgütünün partideki  Sözde   yargı  ağını  deşifre  etti.  parti  binalarında mahkeme kuruluyor , son sözü söyleyen  Kandil  ise onay makamı konu

haber7
0

HDP  Adana  İl Binası’nda sözde mahkeme kurup yargılama yaptığı belirlenen  parti  yöneticilerinden elde edilen deliller , Örgütün  HDP  içinde kurduğu sözde "adalet" yapılanması ortaya çıktı. 

 

 

CEZAEVLERİ BİLE VAR! 

Örgütün , kendi belirlediği kanunlara göre yargılamaları yine kendi kurduğu sözde mahkemelerde yaptığı belirlendi. Bu mahkemeleri de  HDP  binalarında gerçekleştirdiği tespit edildi.  

 

 

Sözde mahkemelerin başta alacak-verecek olmak üzere kız kaçırma , kavga , aile içi sorunların yanı sıra her türlü anlaşmazlıklara baktığı öğrenildi. Husumetli iki taraf arasında arabuluculuk yapılıp , sağlanan uzlaşmada terör örgütü PKK adına onlardan komisyon aldıkları ortaya çıktı. Hatta örgütün Şırnak ve Cizre’de cezaevi oluşturduğu da öne sürüldü.  

KANDİL E SORULUYOR 

Çıkan karara itirazların önce Diyarbakır’a yapıldığı , eğer burada da istenen sonuç çıkmazsa son sözü Kandil’in söylediği belirtildi. Bu arada  HDP   Adana  İl Binası’nda gizli bir kasada tam 63 bin lira bulundu. Paranın sözde yargılamalarda alındığı iddia edildi. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =