ABD pozisyonunu güçlendiriyor! 10 milyar dolarlık hamle

 ABD  Savunma Bakan Vekili  Patrick Shanahan  ,  ABD   Uzay  Kuvvetleri Komutanlığı'nın bütçesinin 10  milyar  dolara ulaşacağını ve  Rusya  ve Çin'in silahlarıyla mücadele edeceğini açıkladı.

haber7
0

ABD Savunma Bakan Vekili  Patrick Shanahan  , 2018 in son günlerinde Başkan Donald  Trump  ın imzasıyla kurulan  ABD   Uzay  Kuvvetleri Komutanlığı (USSF) ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Trump ın 2020 bütçesini yayınlamasının ardından önümüzdeki 4 dönem boyunca USSF için yaklaşık 2  milyar  dolar bütçe ayrıldığı belirtildi. Ancak Shanahan , bu rakamların tahmin dışına çıkacağını çünkü  Pentagon  ve Hava Kuvvetleri nin farklı varsayımlarla hareket ettiğini söyledi.

 Shanahan açıklamasına göre ,  ABD  bu alanda harcağıdığı parayı işlevinin artmaya başlamasıyla çok daha yüksek meblağlara çıkarabilir.

 Shanahan ayrıca , bu komutanlığın 15 ila 20 bin kişilik bir kuvvet ve 10  milyar   dolarlık  bütçeye sahip bir komutanlık haline geleceğini ileri sürdü.

UZAY KUVVETLERİ NE İŞLEV GÖRECEK?

Çarşamba günü Washington daki Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi nde düzenlenen bir programda konuşan Shanahan ,  Uzay  Kuvvetleri Komutanlığı nın Çin ve  Rusya  nın geliştirdiği hipersonik tehditlere karşı bir önlem olarak işlev göreceğini açıkladı.

Çin in çok hızlı hareket ettiğini de dile getiren Shanahan , geçen yıl uzaya 38 toket gönderdiklerini hatırlattı.

Shanahan , Bir yol haritası oluşturduk. Bu yol haritasında  ABD  ye yönelik tehditleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =