Latin Grammy Ödüllü Al Este del Cante ile CRR’de

Yeni kuşağın yegâne lider flamenko şarkıcısı Arcángel ve Yeni Bulgar Sesleri Korosu Estruna , 2018  Latin   Grammy   Ödüllü  albümleri Al  Este   del   Cante  ile 25 Mart’ta CRR’de!

haber7
0

Avrupa’nın iki zıt ucundaki müzik kültürlerinin kesiştiği “Al  Este   del  Cante” son yılların en başarılı füzyon müzik örneklerini barındırıyor. Cemal Reşit Rey’deki konser dinleyiciye müzik ve şiirin ilham verici nehrinde , yüksek kaliteli sonik ve estetik bir yolculuk vadediyor.

“Al  Este   del  Cante”nin hikâyesi albümün yayınlanmasından 5 yıl öncesine dayanıyor.  Arcángel  , Sofya’da gerçekleşen “Jazz+” festivalinde sahne alması için Sofya’ya davet edilir. Konser sonrası geleneksel Bulgar müziği dinleyebilmek için bir mekâna giderler. Burada çok da ciddi olmayan bir sohbet esnasında orkestra şefi Georgi Petkov ile bağlantıya geçmek istediğini söyler.

Arcángel , bir yılın ardından Yeni Bulgar Sesleri Korosu Estruna ile ilk çalışmasını Bulgaristan Ulusal Radyosu’nda kaydeder. Bu kayıt daha sonra İspanyol Ulusal Radyo Programcısı Hose-Migel Lopes’in eline geçecek; o da bu kaydı , İspanya’daki en önemli Flamenko festivali müdürüne götürecektir.

Arcángel’in her yurtdışına çıkan sanatçının yaptığı gibi , konseri sonrası o ülkenin geleneksel müziklerini sunan mekâna girmesiyle başlayan süreç; onun Yeni Bulgar Sesleri Korosu ile birlikte dünyanın önemli festivallerinde sahne almasıyla devam eder. Yine , 2017 yılında gerçekleştirdikleri böyle bir konseri canlı kaydederler. Bu kayıt 2018’de “Al  Este   del  Cante” ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =