Çukurca’da çiftçilere 10 bin fidan dağıtıldı

Hakkari'nin  Çukurca  ilçesinde Kaymakamlık ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün desteğiyle  çiftçilere  10 bin meyve fidanı dağıtıldı.

haber7
0

Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü nün bahçesin de yapılan  fidan  dağıtımına Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Temel Ayca , İlçe Emniyet Müdürü Oktay Kapsız ilçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dilan Ergün ve  çiftçiler  katıldı.

İlçe ve ilçe ye bağlı köylerde yaşayan çiftçilere ücretsiz  ceviz   hurma   badem   nar  ,  incir  ve zeytinden oluşan 10 bin fide dağıtıklarını belirten Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Ayca , çok verimli topraklara sahip olduklarını dağıttıkları bu meyve fidanlarının da ilçe halkın geçim kaynağı olacağını , bundan sonra da çiftçilere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =