Emeklilere 344 TL aile yardımı ödemesi! Emekli maaşları ne kadar olacak?

Memur sendikaları ve Türkiye Emekliler Derneği , memurlara verilen  aile  yardımının  Emeklilere  de ödenmesi gerektiğini açıkladı. Eğer talep hayata geçirilirse  Emeklilere   344  TL ek gelir sağlanacak. İşte detaylar...

haber7
0

Memurlara verilen  aile  yardımının  Emeklilere  de ödenmesi talep ediliyor. Konu  Türkiye Emekliler Derneği ve memur sendikaları tarafından gündeme getirildi. Talep hayata geçerse emekliler maaşlarına ek aylık  344  TL  aile  yardımına  kavuşabilecek. Konu ile alakalı TED "Kamu çalışanlarına ödenen  aile   yardımı  , tüm  Emeklilere  de  aile   yardımı  desteği olarak getirilsin" çağrısı yaptı. Peki  aile  ödemesi ne zaman hayata geçirilecek?

EMEKLİLERE  344  TL AİLE YARDIMI ÇAĞRISI

Türkiye Emekliler Derneği , "Kamu çalışanlarına ödenen  aile   yardımı  , tüm  Emeklilere  de  aile   yardımı  desteği olarak getirilsin" çağrısı yaptı. Memur sendikaları da bu ay yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında "Memurlara verilen  aile   yardımı  emeklilikte de sürsün" demeye hazırlanıyor.

Konu , KPDK da karara bağlanmazsa , bu yıl yapılacak toplu sözleşme gündemine taşınacak.  aile   yardımı  talebi hayata geçerse , emekliler aylık  344  TL ye varan ek gelire kavuşacak. Memurlara her ay  aile   yardımı  ödeniyor. Çalışmayan eş için ödenen tutar aylık 278 ,69 TL. Çocuk  yardımı  tutarı da 0-6 yaş için 65 ,30 , 6 yaş üstü için 32 ,65 TL. Halen eşi çalışmayan , 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan bir memur aylık 409 ,29 TL  aile   yardımı  alabiliyor.

Ödenen  aile   yardımı  , zam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =