Kız arkadaşını canice katletmişti... Cezası belli oldu

Burdur'un Ağlasun ilçesinde sevgilisi Ayten Keklik'i (17) önce bıçaklayıp , sonra da boğazını sıkarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Furkan Kaya (21) ağırlaştırılmış ö

haber7
0

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Ağlasun Meslek Yüksekokulu Posta Hizmetleri Bölümü 1 inci sınıf öğrencisi Furkan Kaya , Ağlasun merkez Sakarca Mahallesi Pişkin Sokak taki 4 katlı öğrenci apartının son katında , 31 Aralık 2017 günü Mersin den gelen Hafsa Sultan  Kız  Meslek Lisesi öğrencisi  Kız  arkadaşı  Ayten Keklik  i bıçakladıktan sonra elleriyle boğarak öldürdü. Boynunu ve bileklerini bıçakla kesip intihara kalkışan Furkan Kaya ise hastanedeki tedavisinin ardından tutuklandı.

Canavarca hisle tasarlayarak öldürmek suçundan hakkında dava açılan Furkan Kaya ,  Burdur  Ağır Ceza Mahkemesi nde son kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya  Ayten Keklik  in annesi Huriye Keklik ve babası Erdinç Keklik , Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla katılırken , sanık Furkan Kaya ve avukatlar duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmaya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da katıldı.

Duruşmada esas hakkında mütalaada , sanık Furkan Kaya’nın cinayeti tasarlayarak gerçekleştirdiği , Ayten Keklik’i eziyet çektirerek öldüğü belirtilerek , çocuğa karşı tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirmek suretiyle kasten öldürme suçundan cezalandırılması talep edildi.

ÖLDÜRMEYİ VE YAŞAMAYI BEN SEÇMEDİM

Söz alan sanık Furkan Kaya , "Ben tasarlama yapmadım. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =